Dzisiaj jest: 12.7.2024, imieniny: Brunona, Jana, Wery

Rękodzielnik z Misją - Malowany Miś

Dodano: rok temu Czytane: 395 Autor:

Poznaj klan wyjątkowych kobiet, które w swojej twórczości są wierne lokalnym tradycjom.

Rękodzielnik z Misją - Malowany Miś
 
Zalipie, najbardziej kolorowa wieś w Polsce położona w powiecie dąbrowskim (małopolska) przyciąga rok w rok tysiące turystów. Nic dziwnego! To urokliwe miejsce sprawia, że można poczuć się tu jak w bajce! Z Zalipia pochodzą też bohaterki marcowego cyklu „Rękodzielnik z misją”, które tworzą wyjątkowe prace utrzymane w tradycji zalipiańskich motywów.
 
Firma Malowany Miś działa w oparciu o rodzinne i lokalne tradycje. To piękna i wielka sztuka w świecie, który mocno goni do przodu i co chwilę dyktuje nowe trendy. Niesamowity klan naszych bohaterek czerpie radość z lokalności kładąc nacisk na szczegół, a ten w motywie zalipiańskim to głównie kwiaty.

Założycielką Malowanego Misia jest Bogusia. Od zaplecza specjalistka do spraw administracyjnych w firmie, od strony kreatywnej - stuprocentowa artystka, zarażająca wszystkich swoją pasją. To ona dba o detale i szczegóły. Jej oczkiem w głowie są torebki.
Gabriela to mózg  komputerowy i graficzny w Malowanym Misiu! To właśnie ona tworzy nowe produkty. Projektuje, rysuje, a wszystko to, w wirtualnej przestrzeni.
Magda jeśli nie tworzy to dba o organizację w firmie – odpisuje na maile, zapytania, komentarze, przygotowuje i wysyła oferty.
Ostatnim, honorowym członkiem tego rodzinnego biznesu jest Babcia Maria.

To co w Malowanym Misiu jest najważniejsze dla bohaterek i najpiękniejsze patrząc na całość z boku, to czerpanie radości ze wspólnego tworzenia i bycia przy tym razem. W tej rodzinie spotykanie się przy wspólnym stole jest nie tylko zarezerwowane na takie chwile jak święta. Dla nich świętem jest każda okazja, która sprzyja wspólnemu malowaniu, tworzeniu i kultywowaniu tradycji.

Misją Malowanego Misia jest przekazywanie tradycji z pokolenia na pokolenie.
„W naszej twórczości wracamy do tego jak tworzono wcześniej. Choć czasem mogło by się wydawać że niektóre motywy są identyczne to złudne, gdyż każdy motyw jest malowany ręcznie, a kreatywność każdej z nas nie zna granic. Dzięki temu jesteśmy w stanie stworzyć niepowtarzalne prezenty na wiele okazji.

Warto też zwrócić uwagę na to, że Panie zgrabnie potrafią łączyć tradycję z aktualnymi trendami: „naszym założeniem jest pokazanie, że folklor i tradycje są czymś wyjątkowym i ponad czasowym. W związku z tym wciąż u nas pojawia się coś nowego.
Najnowszym projektem są drewniane torebki tworzone od samego początku do końca przez nas. Ręcznie malowane motywy kwiatowe dopełniają niejedną stylizacje. Indywidualnie dobierane kolory, dodatki do wykończenia sprawiają że nosząc taka torebka każda kobieta czuje się wyjątkowa.

Zapraszamy do odwiedzenia Zalipia :)  
Źródło: Malowany Miś
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane