Dzisiaj jest: 15.10.2018, imieniny: Jadwigi, Leonarda, Teresy

Jak stworzyć domową galerię

Dodano: 2 lata temu Czytane: 944 Autor:

Są piękne, ożywiają pomieszczenie i nadają mu pewnego charakteru. Domowe galerie mają coraz więcej fanów, a my pokażemy Wam jak ją wykonać

Jak stworzyć domową galerię

Domowe galerie stają się coraz popularniejszym elementem dekoratorskim w domu. Są z pewnością nowoczesnym sposobem eksponowania zdjęć i ulubionych grafik. Nie istnieje żadna sztywna reguła tłumacząca o tym, co powinno zawierać się w ramkach naszej galerii. Możesz łączyć prywatne zdjęcia z grafikami znalezionymi w czasopismach lub w Internecie. Mogą one oddawać charakter twojego domu, pomieszczenia, twojej osobowości, hobby lub po prostu pięknych chwil, które przeżyłaś/eś.

Inspiracji na galerie szukaliśmy na Pintereście. Ich różnorodność potwierdza tylko fakt, że domowych galerii jest tyle ilu jest jej autorów. Są takie, które ładnie korespondują z otoczeniem i pokojem, a także takie, które przełamują nudę jednolitych ścian.

Jeśli Wy także od jakiegoś czasu zastanawialiście się nad stworzeniem własnej galerii, zapraszamy do małego przewodnika, który krok po kroku objaśni Wam co i jak wykonać.

Co będzie potrzebne:
papier (najlepiej szary do pakowania), ołówek, nożyczki, taśma malarska, gwoździe, młotek, poziomica, centymetr krawiecki lub metrówka

KROK 1: Wybór ściany/miejsca
Jak zdążyliśmy się przekonać oglądając zdjęcia na Pinterest, miejsc wybranych na galerię jest mnóstwo. Może to być ściana nad sofą w pokoju gościnnym, ściana nad biurkiem, nad komodą, nad łóżkiem. W zasadzie każde wolne miejsce, które w najbliższym czasie nie zostanie przysłonięte nowym meblem.


KROK 2:  Wybór formy i stylu
Wśród domowych galerii królują te o niesymetrycznej formie i to w podwójnym tego słowa znaczeniu. Same galerie rzadko kiedy tworzą regularny kształt, to jeszcze ich zawartość (wielkość ramek i elementów tworzących galerie) jest nieregularny. Myli się ten, kto uważa że na galerię powinny składać się same obrazy i zdjęcia. Jak pokazują poniższe inspiracje super sprawdzają się też takie elementy jak zawieszki, lustra, zegary.
A co do stylu tutaj też macie wolną rękę. Możecie zachować wszystko w jednej spójnej kompozycji (np. wyłącznie drewniane ramki i elementy) lub też mieszać drewno z metalem czy plastikiem.

KROK 3: Projektowanie galerii
Kiedy zgromadzisz już wszystkie obrazki, zdjęcia, ramki i elementy tworzące galerię czas zaprojektować jej wzór. Projektowanie galerii najlepiej zacząć od rozłożenia papieru, na którym metodą prób i błędów ułożymy kompozycję naszej galerii. Kiedy uzyskamy efekt zadawalający nas samych, a także współgrający z powierzchnią ściany, czas odrysować ołówkiem wszystkie ramki. Asekuracyjnie warto też wykonać zdjęcie powstałej kompozycji.

KROK 4: Przenoszenie galerii na ścianę
Istnieją dwa sposoby przenoszenia galerii na ścianę.
1. SPOSÓB
W pierwszej kolejności wytnij z szarego papieru wszystkie odrysowane ołówkiem ramki. Kiedy zostanie nam już tylko papier z dziurkami umocuj go na ścianie przy pomocy taśmy (malarska lepiej trzyma). W miejsce powstałych dziur po obrazkach wbij w ścianę ich odpowiedniki. Pamiętajcie by na tym etapie korzystać z poziomicy! Unikniecie później rozczarowania związanego z krzywym powieszeniem obrazków.

2. SPOSÓB
Drugi sposób jest bardzo podobny i wydaje się nam, że nawet łatwiejszy :) Ten sposób wieszania galerii podpatrzyliśmy u Doroty Szelągowskiej w ostatnim odcinku jej nowego programu Domowe Rewolucje: LINK 
Źródło: Pinterest/zdjęcia
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane