Dzisiaj jest: 7.7.2020, imieniny: Estery, Kiry, Rudolfa

Czego NIE robić na Instagramie

Dodano: 3 lata temu Czytane: 2577 Autor:

Wczorajszy post o hashtagach bardzo się Wam podobał, a zatem kontynuujemy temat Instagrama, podsuwając nową porcję porad dotyczących korzystania z tej aplikacji.

Czego NIE robić na Instagramie
Po wczorajszym tekście KLIKNIJ, wzbogaciłaś swoją wiedzę o to jak skutecznie zwiększyć zasięg swoich postów. Niestety lajki to nie wszystko choć widok kilku tysięcy followersów cieszy serce. To co naprawdę liczy się jeśli chodzi o skuteczne prowadzenie konta związane jest z zyskaniem powracających i nowych klientów.

W tym artykule skupimy się na działaniach, które choć kuszą i obiecują sławę i śledzących, w praktyce okazują się pułapką.
Oto lista instaramowych „NIE”

1. Nie daj się namówić na #F4F
Spotkałaś się z hashtagiem #f4f #followforfollow lub #lajkzalajk? Mamy nadzieję, że tego nie praktykujesz w swoich postach. Istnieje wiele osób, które widząc taki hashtag polubi Twoje konto, ale problemem jest to, że nie są to lajki na miarę Twojego targetu. Podobnie jest z komentarzami typu: „polubiłam/em Twoje konto, polubisz też moje?”. Grupa osób zwana „żebrolajkami” nabija tylko liczby, ale nie jakość! Fajnie, że będziesz mieć 10 tys. obserwujących, ale co z tego skoro tylko 1/3 okaże się szczerze zainteresowana tym co masz do zaoferowania?

2. Nie kupuj obserwujących
Nie, nie i jeszcze raz NIE opłaca się! Efekt będzie taki jak powyżej. Kupisz liczby, a nie jakość. O wiele lepiej jest zainwestować te pieniądze na promocję postu.

3. Nie przesadzaj z ilością postów
Zalecana i optymalna ilość postów na dobę to maksymalnie 4. Większą ilością zamęczysz swoich obserwujących.

4. Nie zapominaj po co masz konto
Z drugiej strony nie wolno Ci zaniedbywać konta bo Twoi obserwujący zapomną o Tobie. Jeśli planujesz wrzucić coś raz na tydzień dokładnie przemyśl czy konto jest Ci w ogóle potrzebne. Jeśli trudno jest Ci wrzucić chociaż 1 zdjęcie dziennie postaraj się o posty 3-4 razy w tygodniu.

5. Wrzucaj dobrej jakości zdjęcia
Pamiętaj – Instaram to aplikacja przeznaczona dla wzrokowców! Tutaj zdjęcie opowiada całą historię produktu. Postaraj się wrzucać zdjęcia estetyczne wizualnie. Zauważ, że użytkownicy Instagrama lubią jasne, przejrzyste i niekiedy minimalistyczne zdjęcia produktów.

6. Prywata w ograniczonych ilościach
Jeśli założyłaś konto przeznaczone wyłącznie dla Twojego rękodzielniczego biznesu postaraj się dozować posty prywatne. Nie ma nic złego w tym, że poza produktami pokażesz zaplecze swojej pracy, uchylisz ciut rąbka tajemnicy i pokażesz odbiorcom kim jesteś, co lubisz poza swoją pasją, ale wszystko z umiarem! Zdjęcia jajecznicy nie wyglądają najlepiej wśród pięknych ozdób, które robisz, ale pozdrowienia z wakacji wysłane odbiorcą są OK.! 
 
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Komentarze (Ilość: 2)
Rosnąco Standardowy
  • Thx
    2017-04-24 22:57:15 Zgłoś
    Dziękuję za rady, skorzystam. Teraz rzadko wrzucam zdjęcia, w zasadzie tylko wtedy kiedy coś mnie zachwyci. Pozdrowienia z wakacji wyślę odbiorcom na pewno :)
  • заказать продвижение интернет магазина
    2017-10-31 18:16:49 Zgłoś
    Мы ценим ваше время и делим с вами общие цели. Ваши продажи для нас главный приоритет. прогон хрумером логин скайпа SEO2000 оращайтесь договримся есть примеры работ логин скайпа SEO2000
Polecane