Dzisiaj jest: 10.4.2020, imieniny: Borysławy, Makarego, Michała

Sposoby na czerpanie siły do działania!

Dodano: 3 lata temu Czytane: 670 Autor:

Przyjmujesz zamówienia, realizujesz je, tworzysz w międzyczasie nową kolekcję, a poza tym wszystkim masz jeszcze dom! O przemęczenie nie trudno! Dowiedz się skąd czerpać siły do działania.

Sposoby na czerpanie siły do działania!
Czy znasz pojęcie „białej przestrzeni” (white space)? Termin ten stosowany jest w designie, architekturze i IT, ale można z powodzeniem stosować go również w życiu! Taką pustą przestrzeń potrzebuje każdy z nas, a zwłaszcza nasz (kreatywny) umysł!
W praktyce namawiamy Cię tym artykułem byś częściej pozwalała sobie na chwile nic nie robienia, a chwile te uwaga (!) mają sprzyjać ładowaniu baterii i wpadaniu na nowe pomysły.

Łatwo mówić, gorzej zrobić?
Wiemy co masz na myśli! Wśród wielu codziennych obowiązków walczymy o każdą wolną chwilę na nadrobienie zaległości. Ale jest na to rada! Musisz wpisać czas na własną „białą przestrzeń” w grafik dnia. Weź kalendarz do ręki, sprawdź rozpiskę swoich obowiązków. Na pewno znajdziesz gdzieś kwadrans lub max pół godziny, podczas których zrelaksujesz się i naładujesz baterie.
Nie mów, że się nie da! Da się! Wystarczy, że w ciągu dnia zredukujesz czas spędzany na przeglądaniu aplikacji, seriali czy programów rozrywkowych, które nic nie wnoszą do twojego życia!

Jak czerpać siły w czasie swojego „white space”?
Każdy z nas ma swoje sposoby na czerpanie siły. Poniżej zaproponujemy listę czynności, które świetnie relaksują (i to już w kilka minut):
- zrób sobie sesję z afirmacjami. W zupełnej ciszy i półśnie powtarzaj sobie kilka pozytywnych sentencji na temat siebie, swojego życia, biznesu i otoczenia. Zapal przy tym ulubioną świecę
- zrób sobie seans jogi relaksacyjnej. Jest dużo spokojniejsza i bardziej odprężająca od standardowych asan
- wyjdź na spacer
- weź kąpiel lub prysznic
- poczytaj książkę
- usiądź z kubkiem dobrej herbaty, wyłącz lub wycisz telefon i media, uspokój myśli
- zrób sobie relaksacyjny masaż twarzy, szyi i dekoltu
- puść ulubioną płytę i po prostu delektuj się jej dźwiękami
- wykorzystaj ten czas na swoje hobby lub na nowe, o którym od dawna myślałaś
- pójdź spać 15 minut wcześniej, pomyśl o wszystkich dobrych rzeczach minionego dnia i bądź za nie wdzięczna.

Cały proces świadomego przeżywania tego relaksu ma na celu naładować Twoje baterie, a także poruszyć kreatywne myślenie. Nie musisz robić tego codziennie. Czasem lepiej jest wykorzystać godzinę dla siebie podczas weekendu niż 10 minut w biegu w ciągu tygodnia.


 
Źródło: zdjęcie: pinterest
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane