Dzisiaj jest: 10.4.2020, imieniny: Borysławy, Makarego, Michała

Wywiad z Natural Bee - twórcami naturalnych świec

Dodano: 2 lata temu Czytane: 747 Autor:

Skąd wziął się pomysł na tego typu biznes handmade? W czym naturalne świece są lepsze od parafinowych? Te i inne pytania zadaliśmy twórcom Natural Bee

Wywiad z Natural Bee - twórcami naturalnych świec

Świece Natural Bee zagościły na Handmade Market kilka miesięcy temu. Nasi czytelnicy i użytkownicy portalu znają Wasz produkt dobrze, ale zagadką pozostaje wciąż to, kto stoi za całą marką. Opowiecie nam kim jesteście i skąd wziął się pomysł na tego typu świece?

Skąd pomysł? Zawsze lubiliśmy kiedy w naszym domu było czuć ciepło domowego ogniska, mocno zainspirowała nas w tym Dania- najszczęśliwszy kraj w Europie, w którym to uczucie określane jest przez jedno słowo- Hygge. Hygge? To doznanie ciepła na sercu, spokoju, odprężenia, coś czego nie jest się w stanie opisać, to się czuje. Tak, to ciepły koc, herbata, książka i świeca. To odczucie zawsze mi bliskie towarzyszy każdego wieczoru.

Natural Bee to młoda manufaktura zajmująca się ręcznym wykonywaniem świec. Jesteśmy młodym małżeństwem, które małymi kroczkami próbuje odnaleźć szczęście w handmade bussinesie ;) Początki chyba nigdy nie są łatwe, jednak staramy się podchodzić do wszystkiego optymistycznie i widzieć sens każdego działania.

Jesteście znani na rynku pod nazwą Natural Bee. Nawiązuje ona do waszej działalności, ale kryje się za nią jeszcze ciekawa historia. Nie bez powodu używacie angielskiej nazwy.
Skąd nazwa firmy Natural Bee? Myśleliśmy o czymś prostym i klasycznym co kojarzyło by się z pszczołami i jednocześnie z nami. Naturalna pszczoła to był dobry pomysł, a gdzie w tym wszystkim my? Firma przyjęła angielską nazwę, ponieważ NB to inicjały imion: moje i mojego męża.

Czy wykonanie świecy jest trudnym procesem?

Odpowiedź na to pytanie nie jest łatwa. Proces wykonania świecy to proces dla cierpliwych. Wosk przychodzi do nas w sztabach po około 10 kg, każda partia jest inna. Wosk pszczeli jest surowcem w 100% naturalnym, a jego skład i gęstość zależy od tego czym żywiły się pszczoły. Przed skruszeniem jednej sztaby i przetopieniem jej na świece wykonujemy próbną świecę, która musi wystygnąć i dopiero następnego dnia możemy ją odpalić. Teraz już po kilku miesiącach doświadczeń jesteśmy w stanie powoli ocenić patrząc na wosk jaki rozmiar knota będzie dobry, ale nie zawsze jeszcze nam się to udaje.

Wykonywanie świec z wosku sojowego jest znacznie łatwiejszym procesem, głównie dzięki temu, że materiał na nie zawsze jest taki sam. Pozostaje jeszcze dobór odpowiedniego knota i zapachu.

A dlaczego wosk pszczeli?

To pytanie słyszymy bardzo często od naszych klientów, ale także od rodziny i znajomych. Tak jak już wspominałam wcześniej klimat Hygge był mi bardzo bliski, świece w naszym domu paliły się od kiedy pamiętam. Pewnego wieczoru patrząc w płomień świecy zaczęliśmy zastanawiać się z czego tak naprawdę jest ona wykonana. Zaczęliśmy zgłębiać wiedzę na ten temat i natknęliśmy się na dość ciekawy artykuł, w którym była odpowiedź na nasze pytanie. Przeczytaliśmy o szkodliwości palenia świec parafinowych i tego dnia pozbyliśmy się wszystkich świec z naszego domu. Szukaliśmy świec, które byłyby dobrą alternatywą. Świece z wosku pszczelego, jeszcze kilka lat temu były trudnym do dostania produktem. Owszem można było znaleźć świece w kształcie figurek- piesków, kotków i innych, ale nie o to nam chodziło, szukaliśmy świec o klasycznych kształtach. Czytając wiele na ten temat dowiedzieliśmy się także, że świece z wosku pszczelego mają bardzo korzystny wpływ na górne drogi oddechowe. I owszem, od czasu palenia przez nas świec z wosku pszczelego zakończyły się jakiekolwiek infekcje.

Od niedawna w naszej ofercie możecie znaleźć także świece z wosku sojowego, które także są fajną alternatywą. Podczas spalania nie wydzielają żądnych toksycznych substancji, czas ich spalania też jest dłuższy, dostępne w ciekawych retro słoiczkach prezentują się wyjątkowo ładnie.

Jaką przewagę nad świecami z parafiny mają świece wykonane z wosku pszczelego? Wiele osób kupując tradycyjne świece kieruje się ich zapachem. Na rynku świec dostępne są już chyba wszystkie możliwe zapachy i klienci mają spory wybór. Jakie doznania zmysłowe gwarantujecie osobom, które zdecydują się na świece naturalne?

Tak jak już wspomnieliśmy we wcześniejszej odpowiedzi świece, które wykonujemy są bezpieczne dla zdrowia. Dodatkowo jeżeli chodzi o wosk pszczeli ma on bardzo korzystny wpływ na nasze zdrowie, a to za sprawą propolisu zawartego w wosku. No, ale nie będziemy rozwlekać tematu. Staramy się aby produkt, który wykonujemy był produktem, który sami chcielibyśmy zobaczyć w swoim domu. Dlatego też stawiamy na klasyczne kształty oraz mały element designu stąd świece w słoiczkach i puszkach. Wosk pszczeli pozostawiamy takim jakim go dostajemy, wyjątkowy kolor wosku i wyjątkowy zapach to 100% natury, w przypadku świec z wosku pszczelego nie ingerujemy w naturę. Dla osób spragnionych zapachów powstała linia Naural Bee soy candle, w której użyliśmy wosku sojowego i 100% naturalnych olejków eterycznych.

Mówi się, że „szewc bez butów chodzi", czy w swoim domu często palicie świece czy tylko okazjonalnie?

Ach tak to stare przysłowie zawsze gdzieś tam się przewija. Człowiek stara się zadbać o innych a nie zawsze w podobnej sprawie pozostaje mu czasu aby zadbać o siebie. Nie zgadzam się z tym całkowicie, aby nauczać innych swoich mądrości, aby sprzedawać komuś swój produkt należy najpierw go sprawdzić i chcieć mieć go zawsze przy sobie i blisko. Świece to jest to co sprawia nam wielką radość. Tym właśnie chcemy dzielić się z naszymi klientami. Świece palą się w naszym domu każdego wieczoru, tak też zaczęła się nasza przygoda z tym produktem, stworzyliśmy coś czego nam brakowało, a teraz chcemy się tym dzielić z innymi.

Obserwuję Waszą markę od dawna, widzę jak się rozwijacie, a Waszym znakiem rozpoznawczym jest pewna harmonia zachowana pomiędzy świecami naturalnymi i dizajnem opakowań. Kto jest odpowiedzialny za tą działkę Waszej działalności?

Oj tak to była kolejna nasza przygoda, nie lada wyzwanie stanęło przed nami w momencie kiedy mieliśmy już w ręku świece. Świeca jest a jak ją teraz opakować? Wykonanie projektu logo, projektu pudełek to kolejne koszta, a funduszy brak. Tak więc przysiedliśmy razem i zaczęliśmy myśleć nad nazwą, nad logo, nad pudełkami. Do wszystkiego doszliśmy sami małymi kroczkami. 

Świece naturalne kupicie w oficjalnym sklepie Natural Bee: https://naturalbee.pl/
oraz na HMM: http://handmademarket.pl/ogloszenia-uzytkownika/1295Źródło: admin, Natural Bee
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane