Dzisiaj jest: 13.6.2024, imieniny: Antoniego, Gracji, Lucjana

DIY: Poduszki Dekoracyjne

Dodano: 6 lat temu Czytane: 2147 Autor:

Znudziły Ci się dotychczasowe poduszki? W sklepie nie możesz znaleźć nic ciekawego? Wybraliśmy najciekawsze projekty, które zrobisz własnoręcznie w domu.

DIY: Poduszki Dekoracyjne
 
Własnoręcznie wykonane dekoracje zawsze cieszą, a do tego są unikatowe i jedyne w swoim rodzaju. Tym razem w naszym przewodniku DIY postawiliśmy na poduszki dekoracyjne. Większość projektów jest łatwych, ale znaleźliśmy też coś dla lubiących wyzwania.  
 
Poduszka supełek:
http://littleinspiration.com/wp-content/uploads/2016/02/17-16236-post/DSC_0253-695x1024(pp_w480_h707).jpg
Tego typu poduszki pasują do każdego pomieszczenia: pokoju dziecka, salonu czy sypialni. Chociaż na co dzień pełnią bardziej funkcję dekoracyjną, musicie przyznać, że jest to dekoracja ciekawa.
Samo wykonanie poduszki jest troszkę czasochłonne, dlatego jeśli to Wasza pierwsza przygoda z poduszkami musicie uzbroić się w cierpliwość i czas.
Poza wybranym materiałem, wypełniaczem do poduszek i przyborami do szycia, będzie Wam też potrzebna rolka po ręczniku kuchennym.
Wykonanie podpatrzycie na blogu Little inspiration: http://littleinspiration.com/2016/02/diy-knot-pillows-tutorial.html
 
Bardzo proste boho poduszki
Who doesn't love throw pillows? Add texture to your home with these super easy DIY boho pillows, no sewing required! MountainModernLife.com
Jeśli dysponujecie jednym wolnym popołudniem, prostą poduszką, którą chcecie odświeżyć i kilkoma aplikacjami ten tutorial jest dla Was!
Autorka do tego stopnia uprościła wykonanie, że nie dotkniecie nawet igły i nici! Tym razem ozdoby są przyklejone mocnym klejem do rękodzieła! Wpadnijcie na Mountain Modern Life i podpatrzcie jak zrobiła to blogerka: https://mountainmodernlife.com/diy-boho-pillows/


Filcowa tęcza

Kolejny projekt nie wymagający od Was szycia. Do wykonania tej poduszki będziecie potrzebować prostą jasną poszewkę, arkusz filcu dekoracyjnego, z którego wytniecie równej wielkości kółka (dostępny m.in. na Allegro, w Epiku, sklepach papierniczych, w niektórych Biedronkach) oraz klej gorący.
Wykonanie przez Classy Clutter w linku: http://www.classyclutter.net/2015/09/scallop-pillow/
 
Ciasteczkowy zawrót głowy
4-PopTartPillows
Filc będzie Wam potrzebny także do wykonania ciasteczkowych poduszek. Dodatkowo powinniście wyposażyć się w wypełniacz do poduszek, nici, klej gorący, grubszy sznurek koloru białego i beżowego, mini pompony.
Wykonanie krok po kroku w linku: http://www.awwsam.com/2017/02/diy-no-sew-pop-tart-pillow.html
 
Pomponowy przytulak
DIY Pom Pom Pillow - Fun DIY Home Decor project for fall - yarn pom pom - trendy pillow - throw pillow DIY - How to make your own pillow - how to make pom poms - crafts - fall crafts - fall decor
Zakochaliśmy się w tej poduszce od pierwszego wejrzenia!! Może dlatego, że od zawsze mieliśmy słabość do pomponów, a może dlatego, że ta poduszka jest po prostu fantastyczna!
Mamy świadomość, że nie jest to projekt na jeden weekend. Samo wykonanie różnej wielkości pomponów będzie czasochłonne, ale efekt warty jest trudu J Gotowe pompony wystarczy przykleić do poduszki gorącym klejem.
Wykonanie: https://akailochiclife.com/2016/09/diy-it-cozy-pom-pom-pillow.html
 
Na koniec chcielibyśmy pochwalić się zdjęciami poduszek podesłanych przez naszych czytelników, obserwatorów i użytkowników.
Jak widać na załączonym obrazku DIY jest wspaniałą formą wspólnie spędzanego czasu z dziećmi. Warto pochylić się nad taką formą aktywności właśnie teraz – kiedy trwają ferie!
Zdjęcie użytkownika Angelika Grabowska.
Zdjęcie użytkownika Dorota Bułacz.

Zdjęcie użytkownika Anna Grabiec.

Zdjęcie użytkownika Anna Grabiec.

Zdjęcie użytkownika Anna Grabiec.

 
Źródło: źródło zdjęć: autorzy wymienionych blogów i użytkownicy HMM
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.