Dzisiaj jest: 10.4.2020, imieniny: Borysławy, Makarego, Michała

POZNAJCIE RĘKODZIELNIKÓW

Dodano: 2 lata temu Czytane: 960 Autor:

Mieszkanie miejscem magicznym – rękodzieła

POZNAJCIE RĘKODZIELNIKÓW
W świecie gdzie jest wszystko, można łatwo zatracić poczucie własnego stylu. Uważam, że modne jest to z czym dobrze się czujemy. A tymczasem jesteśmy bombardowani z każdej strony poradami i zapominamy jak naprawdę chcemy żyć i czym chcemy być otoczeni. Miejsce, które bije pozytywną energią, wyróżniające się czymś niesamowitym należy się każdemu z nas. Mieszkanie, w którym czujemy ciepło i pozytywną energię jest oazą i można je sobie stworzyć. W takich właśnie miejscach najczęściej można spotkać niecodzienne dodatki. W takich miejscach, gdy tylko przechodzisz przez próg, to ta magia Cię dotyka bez reszty. Wchodzisz do takiego mieszkania i chcesz je obejrzeć, dowiedzieć się skąd dociera do Ciebie to magiczne dobro.

W poszukiwaniu tej magii niewiele trzeba. Dookoła nas dzieje się wiele wyjątkowych rzeczy. Okoliczne jarmarki, kiermasze czy targi mają wiele do zaoferowania Tobie i Twojemu otoczeniu. Ludzie trudniący się rękodziełem mają w sobie obfitość dobra i potrafią nią zarażać. Sprawdź czy w Twoich okolicach jest ktoś, kto poświęcił swoje życie pasji jaką jest rękodzieło.
Tak nie wiele trzeba, aby Twój dom stał się magiczny. Nietypowa lampa, drzwi, ozdobny kafel czy obraz. Gdzie tego szukać? Takie łupy można dostać wszędzie tam, gdzie ludzie dają kawałek siebie. Mówię tutaj o jarmarkach i nie tylko. Znajdź swój „łup” na tegorocznym jarmarku i niech opowiada pewną historię, pozytywną historię. Pozwól sobie na odrobinę fantazji.

Czy masz swój ulubiony kubek? Czy masz swój ulubiony obraz? Czy masz w domu coś, co przemawia do Ciebie w magiczny sposób? Jeszcze nie? Wyruszaj zatem na łowy. To takie proste. Pozwól, aby ten przedmiot do Ciebie przemówił, aby był wart każdego grosza. Nie twierdzę, że masz wydawać swoje ostatnie oszczędności na rękodzieła, bo wystarczy drobiazg, ale gdyby był kosztowny to i tak byś się zdecydował. Pozwól sobie na chwilę magii w swoim życiu.

Idziesz do pracy, a gdzieś ktoś codziennie wstaje i rzeźbi unikatowe rzeczy dla Ciebie. Wyobraź to sobie. Ktoś gdzieś maluje obraz, a Ty widząc go nie możesz uwierzyć, ze powstał, bo tak bardzo Ciebie uzupełnia. Ktoś nietuzinkowo ozdabia ręcznie fale, a Ty w końcu znalazłeś właśnie to, co uzupełni Twój wystrój w domu. To magia… Z Twojego punktu widzenia i z punktu widzenia artysty… Bo niby skąd wiadomo co się komuś może spodobać, skoro nie siedzimy w swoich głowach… No…. nie wiadomo. Tak powstaje magia.

Unikatowość w naszych czasach zaciera się z codziennością. Ciężko o prawdę. Taką prawdę można dostać u ludzi, którzy czerpią z siebie i otoczenia przekładając tę inspirację na swoje dzieło. Tutaj nie chodzi o przepych, a o skromność i energetyczne dopasowanie. Nie siedź i znajdź miejsce, gdzie toczy się magiczne życie kiermaszowy, jarmarków, targów – rękodzielników. Gwarantuję Ci, że tam znajdziesz coś wyjątkowego. Jeśli nie wiesz gdzie zacząć, możesz sprawdzić w internecie jak wiele się dzieje w tym zakresie.

Rękodzieła są czymś niezwykłym, bo są cząstką twórcy, a Ty nadajesz im życie i historię. Jest wiele możliwości, dzięki którym Twoje wnętrze zostanie odświeżone, dostanie tzw. „kopa”. Możesz znaleźć wyjątkowe ceramiczne misy, talerze, zawieszki, ręcznie malowane kubki, talerze, ręcznie zdobione kafle, magnesy, drewniane deski i dodatki etc. Takie rzeczy niosą za sobą magie i nadają nieokreśloną energię w twoim domu.
Życie jest cudowne i możemy sobie pomóc to udowodnić. Otaczajmy się rzeczami, które są piękne, choć niekoniecznie idealne, ale mają w sobie duszę, bo zrobił je ktoś, kto kocha to co robi i poświęca swoje życie, aby dzielić się swą pozytywną energią z Tobą. Wyjdź i sprawdź co może ofiarować Ci polskie rękodzieło. Możesz się mile zaskoczyć jak wiele dobra czeka na Ciebie. Odkryj nowe miejsca, nowe możliwości. Podejdź do tego jak do podróży w nieznane. Przywieź ze sobą pamiątkę w postaci dodatku do mieszkania, niech Twoi bliscy wchodząc pytają: „skąd to masz”. A Ty odpowiesz z dumą, ze jest unikatowe i zdobyłeś ten gadżet w podroży zwanej życiem.

Bądź kreatywny. Jeśli widzisz zdobiony kafel, pomyśl czy jedynym jego miejscem jest ściana, a jeśli tak, to czy trzeba ten kafel montować tylko na klej do kafli??? Są przecież taśmy utrzymujące i można je zastosować. A jeśli nie chcesz montować kafli na ścianie, możesz je użyć jako podstawkę na kubki lub użyć mini sztalugi na obrazy i ozdobić w ten sposób pokój. Czy jeśli widzisz kubek czy filiżankę, to czy zawsze nadają się tylko do picia??? Przecież możesz ich użyć jako doniczek do kwiatków lub najzwyczajniej w świeci ozdobić półkę w kuchni. Drewniane deski nadają się tylko do krojenia??? Stop! Możesz ich używać do serwowania serów, wędlin, stawiać na niej swoją ulubioną pieczeń i podać na stół. Znajdź ręcznie robione dyfuzorki do olejków eterycznych i niech pomagają Ci w dwojaki sposób: zapachem i pięknym wyglądem. Tak wiele jest możliwości. Szukaj takich niecodziennych rozwiązań dookoła siebie.

Rękodzieła takie jak ręcznie malowane torby, poduszki, ręcznie malowane kubki, filiżanki, ręcznie rzeźbione deski i inne, są magicznym dodatkiem nie tylko do mieszkania, ale i sprawiają, że Ty jesteś osobą nietuzinkową. A więc mam nadzieję, że skusisz się na eteryczną podróż z rękodzielnikami.


 
Źródło: http://puffart.biz/
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane