Dzisiaj jest: 10.4.2020, imieniny: Borysławy, Makarego, Michała

Drewniane zabawki - nauka i zabawa w jednym

Dodano: rok temu Czytane: 341 Autor:

Kiedyś były normą. Potem odeszły w kąt na rzecz plastikowych i kolorowych cudów, które przyszły do nas z zachodu. Jednak od jakiegoś czasu zaobserwować możemy powrót drewnianych zabawek. I dobrze!

Drewniane zabawki - nauka i zabawa w jednym
Musiało minąć trochę lat abyśmy na nowo przekonali się do tego co naturalne. Na początku zapanowała moda na zdrową żywność, potem na kosmetyki, następnie chętniej zaczęliśmy otaczać się meblami i gadżetami wykonanymi z prawdziwego drewna. Na końcu tego wszystkiego przyszła nowa fala drewnianych zabawek dla dzieci.

Sam pomysł jest naprawdę rewelacyjny! Rodzice dbający o bezpieczeństwo dziecka wiedzą, że pułapki czyhają na nie nawet w zabawkach. Te o wielu drobnych i plastikowych elementach szybko trafić mogą do buzi co stanowi zagrożenie dla malucha. Inaczej jest z większością drewnianych zabawek dostępnych u polskich rękodzielników.

Pomysłowość naszych twórców nie zna granic! Obok klasycznych klocków znajdziemy też koniki na biegunach, huśtawki, składane autka i kolejki, gry, puzzle, tablice rozwijające wyobraźnię dziecka. Jeśli nadal nie jesteście przekonani czy drewniane zabawki to jest to, co chcecie podarować swojemu dziecku przeczytajcie plusy takich zabawek:
- są wykonane z naturalnych elementów,
- są trwalsze od zabawek plastikowych przez co spokojnie posłużą na lata, a nawet kolejnemu pokoleniu,
- częściej niż zabawki plastikowe skonstruowane są w sposób, który ma rozwijać wyobraźnię dziecka, a także uczyć przez zabawę.

Dylematem jest teraz tylko wybór. Co, gdzie i u kogo? Poniżej kilka marek i ich ręcznie wykonane zabawki, które są przez nas rekomendowane.

Little M.
Marka zabiera nas do czasów dzieciństwa i beztroskiego latania w obłokach! Piękne, solidnie wykonane i personalizowane hustawki podbiją niejedno dziecięce serduszko :)
Brak automatycznego tekstu alternatywnego.


Malovvane
Piękne przedmioty od malovvane ozdobią pokoiki Waszych pociech i nie tylko! W ofercie marki znajdziecie m.in szkatułki i pudełka na drobiazki, klocki, ramki na zdjęcia, ozdobne literki, imiona na ścianę czy zawieszki do smoczków.a
Obraz może zawierać: w budynku


MEAMs KIDs
MEAMs KIDS powstał z myślą o tych, którzy lubią innowacyjność, niestandardowość, oryginalność. Na asortyment marki składa się wiele różnorodnych produktów, ale naszą uwagę w szczególności przykuły tablice manipulacyjne.
Brak automatycznego tekstu alternatywnego.


i ha ha
I ha ha to przede wszystkim unikatowe przedmioty drewniane. W ofercie marki znajdziecie mebelki, dekoracje i niepowtarzalne koniki drewniane. Wszystkie przedmioty wykonywane są z największą dokładnością, ogromną zaletą jest możliwość personalizowania zamówień.
Obraz może zawierać: ludzie siedzą i buty

Drewno i Kolor
W pracowni tej marki, powstają zabawki, które przyspieszą bicie serca niejednego rodzica (oraz dziecka rzecz jasna ). Design zabawek nawiązuje do tego, co na co dzień mieli w swoich pokoikach nasi rodzice. Ujmuje prostota, piękne wykonanie i trwałość. Gorąco polecamy!
Brak automatycznego tekstu alternatywnego.

WODLE
WODLE to świat dekoracji i zabawek pełen naturalnego piękna. Obok produktów do domu i gadżetów okolicznościowych znajdziecie zabawki edukacyjne dla dzieci. Na uwagę zasługują tematyczne układanki, poprzez które dziecko uczy się kształtów i nazw m.in. owoców, zwierząt, gatunków liści czy ptaków.
Brak automatycznego tekstu alternatywnego.
 
Źródło: zdjęcia: twórcy rękodzieła wymienieni w artykule, źródło:Facebook
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane