Dzisiaj jest: 11.7.2020, imieniny: Benedykta, Kariny, Olgi

Artysta Lutego: ZipFashion Biżuteria Artystyczna

Dodano: rok temu Czytane: 1242 Autor:

Oryginalna biżuteria wykonana z zamków błyskawicnych podbiła serca naszych obserwatorów i sprawiła, że ZipFashion została Twórcą Miesiąca "Odkryć Handmade Market".

Artysta Lutego: ZipFashion Biżuteria Artystyczna
Kolejny miesiąc naszej facebookowej zabawy zwanej "Odkrycia Handmade Market" za nami. W lutym bezkonkurencyjna okazała się pracownia ZipFashion Biżuteria Artystyczna. Marka tworzy oryginalną biżuterię z zamków błyskawicznych. Poniższym wywiadem przybliżymy Wam sylwetkę naszego zwycięzcy. Miłej lektury!

Jak zaczęła się Twoja przygoda z biżuterią handmade i skąd pomysł, by zająć się akurat tym?
Jestem osobą kreatywną o wielu pomysłach, zainteresowaniach i pasjach. Przebywając w domu podczas urlopu macierzyńskiego, nie miałam za wiele możliwości do działań twórczych. Z nadmiaru wolnego czasu pomyślałam, że świetnym zajęciem będzie tworzenie biżuterii. Wiedziałam, że musi być ona oryginalna, designerska i inna niż wszystkie rzeczy handmade, które widziałam do tej pory. Pomysł był taki, że będzie to po prostu zajęcie dodatkowe dla uatrakcyjnienia wolnego czasu. Chciałam stworzyć jedną lub dwie kolekcje. Plan troszkę nie wypalił, bo powstała jedna, dwie, a potem jeszcze kilka innych kolekcji i są pomysły na jeszcze kolejne. Tak powstała marka ZipFashion i hasło „Zip your style by ZipFashion".

Opowiedz trochę o swoim biznesie, jego filozofii, misji. 
ZipFashion to marka biżuterii handmade tworzona z zamków błyskawicznych, projektowana z pasją oraz zamiłowaniem do oryginalnych rozwiązań. To odważne i designerskie dodatki, których niebanalność zachwyca, a stylizacji dodają rockowego look'u i stylu. ZipFashion charakteryzuje przede wszystkim nietuzinkowość, oryginalność i niepowtarzalność. Biżuteria wykonana dla kobiet ceniących piękno, odwagę i niezależność. Całość oferty ZipFashion stanowi biżuteria zaprojektowana i wykonana przeze mnie w mojej małej domowej pracowni.

Wybrałaś sobie oryginalny materiał do tworzenia. Opowiedz o Twoich zamkach.
To prawda, zamki są dosyć nieoczywistym materiałem jeśli chodzi o tworzenie biżuterii. Bardzo je lubię, chociaż czasami są materiałem dosyć ciężkim i nieprzewidywalnym. Zdradzę może taki mały sekret. Zamki, których używam do produkcji biżuterii ZipFashion, to specjalne zamki antyalergiczne. Nie zawierają one metali alergicznych takich jak np. nikiel czy ołów. A dodatkowo są one specjalnie wybłyszczane, aby piękniej prezentowały się w biżuterii. Ciężko było takie znaleźć, ale nie ma rzeczy niemożliwych. 

Skąd czerpiesz inspirację?
Bardzo ciężkie pytanie ;) inspiruje mnie po prostu życie. Czasami są to ludzie, ich wygląd, styl, pasje, zainteresowania czy charakter. Czasami jest to ubiór, fryzura czy ciekawy tatuaż. Innym razem są to obecnie panujące trendy, ciekawe stylizacje, albo niebanalne dodatki. Inspiracją dla mnie jest też muzyka, której słucham tworząc nowe modele biżuterii. Nieraz widzę jakąś kolekcję biżuterii i zastanawiam się jak by wyglądała w wersji zip. Ważne aby w poszukiwaniach inspiracji nie posunąć się za daleko i nie stworzyć kopii czegoś co, ktoś już wymyślił. 

Ile godzin dziennie poświęcasz na pracę z rękodziełem? Zajmujesz się tym sama, czy to działalność kilkuosobowa? 
Ciężko powiedzieć ile czasu poświęcam na pracę w ZipFashion. Praca twórcza zajmuje dużo czasu, ale pamiętajmy, że są jeszcze inne ważne aspekty prowadzenia działalności takie jak: promocja, marketing, fotografia, prowadzenie mediów społecznościowych, obsługa klienta, przyjmowanie i realizacja zamówień - tym zajmuję się osobiście. Wszystkie modele biżuterii projektuję i tworzę sama. Własnoręcznie je również pakuję. Wysyłką zamówień oraz sprawami informatycznymi najczęściej zajmuje się mój mąż. Moja siostra Ania jest moją wspaniałą modelką, którą najczęściej widzicie na zdjęciach. To również z nią pojawiam się na wszystkich targach i kiermaszach. Ania także zajmuje się moją księgowością. Jak widać, teoretycznie ZipFashion jest działalnością jednoosobową, ale bez pomocy innych osób z pewnością byłoby mi zdecydowanie trudniej - dlatego bardzo dziękuję im za pomoc.

Kim prywatnie jest Joanna Wejda poza tym, że jest aktywną rękodzielniczką? 
Jestem zwykłą kobietą, żoną wspaniałego męża i mamą dwóch kochanych urwisów. Z zawodu jestem oligofrenopedagogiem, nauczycielem wychowania przedszkolnego i wczesnoszkolnego, a także technikiem florystą. Dodatkowo skończyłam kurs dietetyki dziecięcej oraz metody BLW. W chwilach wolnych od działań handmade, śpiewam (m.in. w projekcie „Bogu Chwała"), wymyślam zabawy dla moich synów, piekę ciasteczka oraz aktywnie spędzam czas z moją rodziną. 

Co mogłabyś poradzić początkującym rękodzielnikom lub osobom, które zastanawiają się nad rozpoczęciem przygody z rękodziełem? 
Moja rada jest taka – znajdź swój styl i rób to co kochasz. Trzeba pamiętać, że rynek handmade, jest przesycony różnym rodzajem rękodzieła i ludzkość widziała już praktycznie wszystko. Więc aby osiągnąć sukces czy swój zamierzony plan, po pierwsze twórz rzeczy unikatowe. Musisz odnaleźć swój własny styl i pomysł, coś co wyróżni cię od innych. Znaleźć niszę i wypełnić ją swoją twórczością. Tylko wtedy masz szansę na odniesienie sukcesu. Po drugie zastanowić się, czy to co tworzysz lub zamierzasz tworzyć jest na tyle oryginalne, że znajdą się ludzie, którzy będą chcieli to kupić. Być może rękodzieło będzie tylko twoim hobby i sposobem na miłe spędzania wieczorów. A może, przez określoną strategię działania stworzysz z niego dobrze prosperujący biznes – tego właśnie życzę każdemu.

ZipFashion Biżuteria Artystyczna  
www.ZipFashion.pl
www.facebook.com/ZipFashionBizuteria/ 
www.instagram.com/zipfashion_bizuteria/

Źródło: Joanna Wejda, Zip Fashion Biżuteria Artystyczna
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane