Dzisiaj jest: 26.1.2020, imieniny: Lutosława, Normy, Pauliny

Stemplownia - niezwykłe stemple na różne okazje

Dodano: 3 miesiące temu Czytane: 187 Autor:

Specjaliści od stempli do laku i pieczątek graficznych to właśnie Oni - Stemplownia. Poznaliśmy bliżej ich świat i jesteśmy pod wrażeniem tego, co robią!

Stemplownia - niezwykłe stemple na różne okazje


Natkneliśmy się na Was preglądając profile twórców rękodzieła. Szybko zwróciliście naszą uwagę oryginalną i niepowtarzlną dziedziną. Skąd i kiedy zrodził się pomysł na Stemplownie?
Trzeba przyznać, że Stemplownia jest troszkę dziełem przypadku. Można uznać, że decyzje podejmowane przez nas dużo wcześniej prowadziły nas do stworzenia Stemplowni. Wszystko zaczęło się od pisania bloga i próby stworzenia kilku stron darmowego planera ślubnego. Niestety moje dążenie do perfekcji sprawiło, że planer okazał się dość pokaźną książką. Z kilu stron nagle zrobiło się ponad 130. Tak właśnie powstał nasz pierwszy produkt. Cieszył się on dużym zainteresowaniem, a pierwsze zarobione pieniądze przeznaczyliśmy na wykonanie kilku pierwszych pokazowych stempli ślubnych do tuszu. To też było sporym wyzwaniem, ponieważ znalezienie solidnego podwykonawcy, który będzie chciał podjąć się długoterminowej współpracy na warunkach takich, które pozwoliły by mi zarobić na sprzedawanych rzeczach graniczyło z cudem. Na szczęście udało się i w naszej ofercie znalazły się pieczątki do tuszu: ślubne, do książek czyli exlibrisy i firmowe z logo. Firma zaczęła się rozwijać. Kolejnym krokiem było wprowadzenie stempli do laku oraz odbić lakowych. Sama nazwa „odbicia lakowe" była przez nas wymyślona, bo nikt przed nami nie wykonywał w Polsce takiej usługi. Po roku okazało się, że współpraca z podwykonawcami zaczyna powoli szwankować. Nie były dotrzymywane terminy, a i jakość zaczęła powoli spadać. Nie mogliśmy sobie na to pozwolić. To wszystko przyspieszyło decyzję o zakupie własnych maszyn do produkcji stempli. Przestaliśmy być ograniczeni i mogliśmy śmielej myśleć o rozwoju naszej firmy.

Kto może skorzystać z Waszych stempli i laków?
Tak naprawdę każdy, kto ceni oryginalność, jakość lub tradycję. Stemple do tuszu można wykorzystać tak naprawdę do wszystkiego. Wielbiciele książek mogą nimi oznaczać swoje zbiory. Pary planujące ślub mogą stemplować koperty ślubne, mogą używać ich do stworzenia swoich topperów, podziękowań dla gości i innych akcesoriów ślubnych. Firmy i osoby zajmujące się rękodziełem mogą oznaczać swoje produkty lub stemplować opakowania firmowe.
Stemple do laku także są zamawiane do przeróżnych celów. Bardzo często używane są do ozdabiania lakiem kopert z zaproszeniami, ale także jako przywieszki na butelki. Firmy w ten sposób zaznaczają jakość swoich produktów lub używają ich do stemplowania certyfikatów i dyplomów.
Oprócz tego robimy także, stemple do czekolady, stemple do znakowania ceramiki i gliny, suche stemple do wykonywania tłoczeń w papierze. Tak naprawdę, to do czego będą wykorzystane nasze stemple może ograniczać tylko wyobraźnia ;)  
 
A kto najczęściej zwraca się do Was ze zleceniem?
Nie ma zasady. Zgłasza się do nas dużo klientów indywidualnych. Mamy także wspaniałe stałe współprace z osobami zajmującymi się tworzeniem papeterii ślubnej, konsultantami ślubnymi, a także agencjami reklamowymi.

Który projekt/zlecenie szczególnie zapadł w Waszej pamięci?
Jest kilka takich zleceń. Ciężko wybrać. Są klienci którzy zapadają w pamięć z powodu wspaniałego projektu, który mogliśmy wspólnie z nimi tworzyć. Są też klienci którzy zapadli w pamięć z powodu oryginalnego zajęcia lub wyjątkowego produktu który tworzą. Dzięki temu właśnie poznaliśmy Pana Damiana Morawskiego, który tworzy przepiękne ręcznie robione bombki choinkowe, Marysię z Marysiowych Misiów tworzącą wyjątkowe kolekcjonerskie figurki z wełny czesankowej lub firmy Regałka tworzącej wyjątkowe gałki do mebli. A to ułamek ciekawych i pełnych pasji ludzi z którymi mieliśmy okazję współpracować. Zdarzyło mi się dostać w ramach podziękowania kwiaty od klienta lub od Pani Ani z Merlinówki ręcznie robione octy. Mamy też kilka kolaboracji z osobami rozpoznawalnymi i oczywiście takie relacje także na długo zapadają w pamięć ;) Wykonywaliśmy stempel i odbicia lakowe na pokaz nowej kolekcji ubrań Pana Macieja Zienia, a także już kilka stempli z okazji premier nowych książek Pani Kasi Puzyńskiej. Mieliśmy zaszczyt także zrobić stemple dla Pana Michała Rejnera, wspaniałego i cenionego artysty.
Zdarza się też tak, że kontakt formalny przeradza się w znajomość na gruncie prywatnym. A prawdziwym sukcesem jest usłyszenie od klienta, że się spełniło jego marzenie ;) Takie relacje zawsze zapadają w pamięć.

Jak wygląda krok po kroku proces zamówienia stempla i laku? 
 Proces zamówienia w głównej mierze jest zależny od produktu. Odbicia lakowe wykonujemy z naszych stempli. Więc  po otrzymaniu zamówienia możemy przejść od razu do realizacji. Odbicia lakowe wykonujemy tradycyjną metodą lecz nowoczesnymi lakami, które nie łamią się i nie pękają i mają wiele wspaniałych kolorów. Mówiąc o tradycyjnej metodzie, mam na myśli roztapianie laku na łyżeczce nad świeczką i pojedyncze stemplowanie każdego odbicia lakowego. Pozwala to na pełną kontrolę jakości wykonywanych odbić.
Jeżeli zamówienie obejmuje stworzenie stempla to są dwie drogi wykonania takiego zamówienia. Może to być stempel z gotowego wzoru który można wybrać u nas na stronie. Jeżeli wzór zakłada personalizację, wykonuję ją i przesyłam zwrotnie projekt wraz z wizualizacją do akceptacji. To jest czas na zgłoszenie ewentualnych uwag i wprowadzenia ewentualnych poprawek. Po otrzymaniu akceptacji przechodzimy do realizacji zamówienia. Drugi typ zamówienia to zamówienie albo z projektu przesłanego przez klienta, albo obejmujące przygotowanie projektu przez nas. Projekt który otrzymujemy od klienta sprawdzamy pod kątem poprawnego przygotowania. Uwagę zwracamy zwłaszcza na  grubości linii. Bo trzeba zaznaczyć, że grubość linii ma ogromne znaczenie jeżeli chodzi o stemple do laku. Wykonanie stempla z bardzo cienkimi liniami będzie skutkowało tym, iż wzór na odbiciu lakowym będzie nieczytelny.
Jeżeli wykonanie projektu zostaje powierzone nam, wtedy przygotowujemy zazwyczaj 2-3 projekty wstępne. Zawsze przed wykonaniem takich projektów staram się porozmawiać z klientem i zebrać jak najwięcej informacji o tym jak klient wyobraża sobie idealny wygląd stempla. Po wyborze najbardziej trafnego projektu możemy wprowadzić poprawki. Ale często zdarza się że już na tym etapie projekt w 100% spełnia oczekiwania ;)
Gdy mamy już akceptację przechodzimy do realizacji. Nasze stemple grawerujemy laserowo. Do grawerowania stempli do tuszu używamy wysokiej jakości gumy bezzapachowej która jest przyjazna środowisku. Po wygrawerowaniu gumy podlepiamy ją na drewniany gryf. Tu też chciałabym wspomnieć, że używane przez nas gryfy są produkowane w Polsce z drewna pochodzącego z Państwowych Gospodarstw Leśnych, a lakier używany do produkcji tych gryfów ma atesty pozwalające na użycie w produkcji zabawek.
Stemple do laku grawerujemy w mosiądzu. Gwarantujemy, że jakość użytych materiałów jest wysoka. Jest ogromna różnica pomiędzy stemplowaniem stemplem do laku wykonanym z mosiądzu, a innych metali czy innych materiałów, z których często są wykonane tańsze wersje.  Sami wybieramy mosiądz, z którego będą wykonywane stemple.
Każdy stempel przed wysłaniem jest przez nas sprawdzany. Oceniamy jakość odbicia i gdy okaże się, że nie jest ono zadowalające cały proces tworzenia stempla powtarzamy.
Ostatnim etapem jest estetyczne zapakowanie stempla. Stemple do laku pakujemy w pudełeczka, które na ten moment jeszcze tworzymy osobiście. Stemple do tuszu natomiast są przesyłane do klienta w woreczkach bawełnianych z naszym logo.
 
Plany na przyszłość?
Marzy nam się aby Stemplownia była rozpoznawalną i wiodącą marką w Polsce. Chcielibyśmy także rozwinąć naszą firmę na rynku zagranicznym. Jesteśmy na etapie wprowadzania wielu nowych produktów, ale na ten moment nie zdradzam szczegółów, na pewno część z nich będzie zupełną nowością na rynku Polskim, oraz prawdopodobnie światowym ;)

Życzymy zatem powidzenia i dziękujemy za rozmowę

A Was drodzy czytelnicy odsyłamy na:

stronę oficjalną: www.stemplownia.pl
oraz na Facebook: Stemplownia 

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Obraz może zawierać: 1 osoba, deser i jedzenie

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.

Brak dostępnego opisu zdjęcia.
 
Źródło: zdjęcia: Stemplownia
Dodaj komentarz
Dodaj komentarz Ukryj formularz
Captcha
Przepisz tekst widoczny na obrazku.
Polecane